НОВИНИ

ТОП-5 громадських організацій у Рівному (ФОТО)

By

on

Після Революції Гідності, редакція сайту Молодь-UA, проаналізувала громадський простір та події Рівного. В Результаті визначили ТОП-5 громадських організацій Рівного, які є активними та впливовими в нашому місті.

Критеріями оцінки не були офіційні звіти чи документи тощо. Наша редакція оцінила громадську діяльність членів громадських організацій до, під-час та після Революції. Великою відзнокою номінантів є те, що це не політичні проекти а професійні організації, або навіть просто “Like” громадські ініціативи.

1 місце – Громадянська мережа ОПОРА.

Громадська організація, яка в Рівному активізувала свою роботу ще після Помаранчевої Революції. Основними напрямки діяльності є виборчий процес, законодавство ЖКГ, моніторинг вступної кампанії по ЗНО та освіта для молоді.

Наймаштабніші спостереження за перебігом виборчого процесу на Рівненщині, організовувала ГМ “Опора”.

Відомою особою громадської мережі у Рівному, є Андрій Токарський. Хлопець приймав активну участь у Помаранчевій революції та Революції Гідності.

Андрій Токарський на ефірі телеканалу ТВІ.

2 місце – Громадська організація “Комітет Виборців України”

Професійна громадська організація, яка спеціалізується на виборчому законодавстві та підтримує молоді громадські ініціативи. КВУ приймає експертну участь у написанні багатьох законопроектів у Верховній Раді України та лобіює демократичні зміни в нашій країні.

Під час Революції були інформаційними партнерами громади, яка вийшла на майдан висловити свою недовіру до влади Януковича.

Відомим експертом та громадським діячем якого знають у Рівному  є – Олексій Горецький. Знавець виборчих тонкощів провів понад 250 тренінгів на цю тематику.

Олексій Горецький КВУ у Рівному

3 місце – Громадська організація “Молодь-ДІЄ”

Громадська ініціатива, яка утворилась після реалізації першого у рівному проекту “Школа Журналістики Молодь-ДІЄ“. Засновниками цього проекту і самої організації столи два відомі серед рівненської молоді активіста Віталій Примак та Андрій Логащук.

Найгучнішими проектами громадської організації є проекти “Школа журналістики” та “Вуличний університет”.

Вікторія Серветник, Андрій Логащук та Віталій Примак під час революційних подій очолили початок Рівненського майдану. Віталій був координатором революційного містечка у Рівному, Андрій – координував діяльність студентів по Рівненських ВНЗ,  Вікторія – була прес-службою Рівненського майдану.

Вікторія Серветник, Віталій Примак, Андрій Логащук

Фото зроблено через два роки після Революції Гідності

4 місце – Рівненська ГО “Фундація Регіональних Ініціатив”

Громадська організація у Рівному, якій нещодавно виповнилось 10 років. Свою діяльність, як зареєстрована ГО розпочала у 2006 році. Хоча активісти того часу говорять, що ФРІ діяла ще до офіційної реєстрації з 2004 року.

Мета громадської організації ФРІ – активізація молоді через молодіжні проекти, де молодь сама бере на себе відповідальність і організовує проектні ініціативи.

Яскравим представником старого покоління ФРІ у Рівному є Зураб Кантарія, відомий громадський активіст, активний учасник Революцій та  народний кандидат у мери Рівного. Віхідцем ФРІ є також і Віталій Примак, який після керівництва організації у 2012 році – створив нову організацію і зосередив свою діяльність на “Молодь-ДІЄ”.

Наразі ФРІ у Рівному активно координує Ірина Черевко, молодий та практикуючий юрист.

Ірина Черевко, ФРІ РІвне

5 місце – Молодіжна платформа “Яскраво”

Молодіжна культурна платформа Рівного. Основна діяльність організації – це культурно-освітні заходи для молоді, яка мріє про ідеальне громадське та культурне суспільство.

Під час Революції Гідності, активісти платформи одні із перших були на майдані та підтримували Євроінтеграції України.

Відомим активістом цієї ГО є Тимур Тимченко, хлопець який не маючи вищої освіти організував роботу організації яка працює і дотепер. Наразі Тимур працює телевидучим на телеканалі Рівне 1.

Тимур Тимченко, Яскраво

Права без обов’язків – то сваволя, – вислів Лесі Українки.

Підняття громадської активності спостерігається завжди після революцій, не виключення і Революція Гідності. В Україні після майдану з’явилось багато нових громадських організацій, але не всі діють до тепер. Головне регулярність роботи, зміна поколінь – і тоді організація живе.

About admin

Recommended for you